HİBE KREDİLER NASIL ALINIYOR

2010-08-09 20:10:00

Avrupa da,  Amerika da ve birçok ülkede insanlar proje üretirler devletten teşvik alırlar ve yatırımlarını yaparlar şirketlerini kurarlar. Ülkemiz de daha yeni oluşan bu sistemle, gençler, kadınlar, meslek sahipleri, fikirlerini paraya dönüştürebiliyor.

Nasıl mı?

Çok kolay. Bugün fikrinize 5000 TL den 50.000 TL ye geri ödemesiz yine 5000 TL den milyarlara kadar geri dönüşümlü kredi alabilirsiniz. Köylü bir kadının devletten iş kurmak için 6.000.000 TL hibe aldığını biliyormuydunuz.

Size sunduğumuz bu e-kitaptaki bilgiler sayesinde sizde bu teşviklerden yararlanacak ve artık kendi işinizin patronu olacaksınız.

İş kurmak isteyenlere yepyeni bir sistem. Daha fazla geç kalmayın. Hayallerinize yol açın…

CİHAN HABER AJANSINDAN ALINTI OLAN HABEERİ AŞAĞIDA OKUYARAK BİLGİ EDİNEBİLİRSİNİZ.

Kırşehir’in Yeşiloba Köyü’nde, işsizlikten yakınan gençleri kurtarmak için kolları sıvayan 38 yaşındaki Saliha Batı, 6 milyon TL’lik süt fabrikası yatırımı için kolları sıvadı. Hazine Müsteşarlığı’ndan teşvik belgesini alan ve nisan ayında fabrikanın temelini atacak olan girişimci Saliha Batı, kuracağı fabrikada peynir, yoğurt, tereyağı üretecek.

Kırşehir merkeze bağlı Yeşiloba Köyü’nde ikamet eden 3 çocuk annesi Saliha Batı, köyde yaşanan geçim sıkıntısı ve işsizlik nedeniyle radikal bir karar alarak, kendi tarlasına 6 milyon TL’lik yatırım yapmaya karar verdi. Köyde yaşayan gençlerin işsizlik nedeniyle gurbete gittiğini ve bu nedenle köyde tüm yükün kadınların üzerinde olduğunu söyleyen Saliha Batı, “Kocalarımız para için büyük şehirlere çalışmaya gidiyor. Böyle olunca da köyde yaşam tamamen kadınlarımızın üzerine kuruluyor. Hem köy kadınlarımızın hem de kocalarımızın rahat bir geçim sağlaması ve iş imkânı bulmaları için kendi tarlama yatırım yapacağım. Tarlama tesis kurup içerisinde hayvancılık, süt ve süt ürünleri, peynir gibi gıda üretimi yapacağım. Tesisi kurduktan sonra kendi köyümle birlikte çevre köylerden 150 kadın ve erkek burada iş imkânı bulacak. Kocalarımız gurbete düşmeyecek ve kadınlarımız da bundan sonraki hayatlarını rahat yaşayacaklar” dedi.

Köy kadını Saliha Batı’nın maddi imkânsızlık nedeniyle yıllar önce okuduğu üniversiteyi bırakmak zorunda kaldığı ve yaşadıkları sıkıntıların köyün diğer kadınlar tarafından yaşanmaması için girişimde bulunduğu öğrenilirken, sabahın erken saatlerinde işe koyulan Batı, akşama kadar çalışırken traktör üzerinde tarlasına gidiyor.

Ahırda baktığı hayvanlarına yem veren Saliha Batı, kovalarla evine köy çeşmesinde su taşıyor ve hayvanlarını yabanda otlatıp akşam evine dönüyorğı t

Ne yapmak istediğinizi ve ne yapmak istemediğinizi siz daha iyi biliyorsunuz.Dilerseniz bu konuda destek için hazırlanmış siteyi buradan inceleyebilirsiniz.rlada şimdidemalara başlayan Saliha Batı, köyün gençlerinin ve kadınlarının tek umudu olarak görülüyor.Daha fazla bilgiyi aşağıdaki bannere tıklayarak,anasayfasından inceleyebilirsiniz.

1129
0
0
Yorum Yaz